Rikthimi i Pogbas te Juventusi është punë e kryer

Gazetari i njohur Fabrizio Romano para pak çastesh e ka konfirmuar që mesfushori Paul Pogba do t’i bashkohet Juventusit si…

Vlahovic premton gjëra të mëdha me Juventusin

Dusan Vlahovic u zotua të përmirësohet në gjysmë-sezonin e tij të parë me Juventusin, ku premton të bëhet kampion, ndërsa…

Juventusi e Interi luftojnë sot për Kupën e Italisë, ja formacionet e mundshme

Njëra nga ndeshjet më interesante të ditës së sotme do të zhvillohet në stadiumin “Olimpico” të Romës, ku me fillim…

Juventusi mezi mposht Venezian

Ka përfunduar ndeshja në stadiumin “Allianz” mes gjigantit italian Juventus dhe skuadrës së Venezias, e vlefshme kjo për xhiron e…

Emery: Liverpooli më i vështirë se Juventusi e Bayerni

Trajneri Unai Emery ka thënë se Villarreali duhet të përfitojë nga eksperienca e marrë deri tani, ku do të përballet…

Problem për Juventusin, Chiellini duke konsideruar largimin

Mbrojtësi veteran i Juventusit Giorgio Chiellini është duke e konsideruar largimin nga gjiganti italian në fund të këtij sezon, raporton…

Juventusi bën një hap prapa titullit në Serie A, barazon me Bolognan

Ka përfunduar ndeshja dramatike mes gjigantit italian Juventus dhe skuadrës së Bolognas, ku nuk është vendosur fituesi në stadiumin “Allianz”.…

Cuadrado rinovon kontratën me Juventusin

Gjiganti italian Juventus zyrtarisht e ka konfirmuar që Juan Cuadrado ka rinovuar kontratën e tij edhe për një vit tjetër.…

Prokuroria në Itali kërkon dënime të ashpra për Juventusin dhe Napolin

Prokurori i Federatës së Futbollit në Itali thuhet se ka kërkuar gjoba dhe pezullime të mëdha për klubet e Serisë…

Juventusi, United dhe Liverpooli humbin garën për yllin e Ajaxit

Gjigandët evropianë si Juventusi, Manchester United dhe Liverpooli si duket e kanë humbur garën për të siguruar shërbimet e mesfushorit…