Lajme   Zgjedhjet 2021   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kupa e Italisë, Juventusi fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Interit

Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë e Kupës së Italisë ndërmjet Interit dhe Juventusit me fitoren e skuadrës së Anrea Pirlos…

Gabim trashanik nga mbrojtja e Interit, Ronaldo shënon golin e dytë – video

Juventusi e ka përmbysur rezultatin në ballafaqim me Interin në Kupën e Italisë. Pasi fillimisht realizoi nga penalltia, Ronaldo ka…

Kupa e Italisë, Inter – Juventus, formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 20:45 zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Italisë ndërmjet Interit dhe Juventusit. Sfida…

Juventusi nuk i lë rehat Interin e Milanin, mposht Samdorian

Me golat nga Federico Chiesa në minutën e 20’ dhe Aaron Ramsey në minutën e 90’, Juventusi ka arkëtuar tre…

Inter – Juventus, gjysmëfinalja e Kupës së Italisë

Skuadra e Juventusit ka vazhduar tutje në gjysmëfinale të Kupës së Italisë pasi e ka mposhtur Spalin me rezultat të…

Pirlo nuk e fton Ronaldon për ndeshjen me Spalin

Cristiano Ronaldo është lënë jashtë listës së skuadrës së Juventusit për tu përballur me Spalin këtë pasdite. Ylli portugez është…

Interi i vendos klauzolë anti-Juventus Lautaros në kontratën e re

Inter thuhet se është afër arritjes së një marrëveshje me Lautaro Martinez, i cili do të nënshkruajë një marrëveshje të…

​“Interi nënshkroi me Lautaron duke iu falënderuar Juventusit”

Ish skautisti i Interit, Adelio Moro zbulon se si “Nerazzurrët” nënshkruan me Lautaro Martinez në vitin 2017  duke iu falënderuar…

Cristiano Ronaldo, golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave

Cristiano Ronaldo shënoi golin e tij të 760-të në karrierë gjatë Finales së Superkupës së Italisë duke u bërë golashënuesi…

Juventusi fiton Superkupën e Italisë, mposht Napolin

Juventusi është fituese e Superkupës së Italisë. Skuadra e Andrea Pirlos arritur që të triumfojë 2-0 në finalen kundër Napolit.…
error: