​“E gjithë Anglia po e mbështet Liverpoolin”, Klopp i përgjigjet Guardiolas

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp ka qeshur kur i është kërkuar që të jap një koment ndaj pretendimeve të Pep…

Liverpooli i propozon kontratë të re Jurgen Klopp-it

Liverpool thuhet se po planifikon të hapë bisedimet me trajnerin Jurgen Klopp për mundësinë e zgjatjes së qëndrimit të tij…

Klopp: Mos flisni për finalen, e luajtëm vetëm ndeshjen e parë

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka kërkuar që skuadra e tij të mos shihet se favorite për të kaluar në…

​Klopp: Ndeshja me Cityn ishte si një luftë boksi

“Luftë boksi” e ka quajtur trajneri i Liverpoolit ballafaqimin e skuadrës së tij me liderin aktual të Premier Ligës Manchester…

​Përqafimi tejet i veçantë Klopp-Guardiola pas derbit

Derbi i Premier Ligës ndërmjet  Manchester Cityt dhe Liverpoolit u mbyll pa fitues të dielën por dhuroi hiç më pak…

Derbi mbyllet pa fitues, Guardiola e Klopp “pajtohen” që lufta për titull të vazhdojë të mbetet e zjarrtë

Derbi i madh i Premier Ligës në kuadër të xhiros së 31-të, i zhvilluar të dielën në stadiumin “Etihad” ndërmjet…

Klopp para sfidës me Interin: 2-0 është rezultat që përmbyset, ata nuk vijnë për pushime këtu

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka folur në një konferencë për media para ndeshjes kthyese ndaj Interit në Ligën e…

Inter-Liverpool, formacionet e mundshme

Pas emocioneve që dhuroi mbrëmë ndeshja ndërmjet Paris-Saint-Germain dhe Real Madridit që përfundoi me fitoren e skuadrës franceze, sonte Liga…

Topi i Artë për Messin, Klopp ka një pyetje interesante

Të hënën, ylli i Liverpool-it, Mohamed Salah përfundoi i shtati në votimin për Topin e Artë, duke lënë të habitur…

Klopp mesazh Milanit: Vijë për herë të parë në “San Siro” dhe ja çfarë dua

Fitorja e dytë radhazi ndaj Atletico Madridit të cilën e mposhti të mërkurën me rezultat 2-0 në “Anfield Road” ia…