Borrell kërkon urgjentisht progres në dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, ka diskutuar sot me kryeministrin e Kosovës…

Kurti merr letër falënderuese nga Borrell

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Polikë…

Borrell takon Osmanin: Procesi i dialogut do të vazhdojë

Gjatë qëndrimit në Turqi, në margjinat e Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore, presidentja Vjosa Osmani, u takua me përfaqësuesin…

Reka: Çfarë simbolike, Biden, Kurti dhe Vuçiq vizitojnë Evropën në të njëjtën ditë

Ish-ministri i Integrimeve Evropiane, njëherësh profesor i marrëdhënieve ndërkombëtare, Blerim Reka, e ka quajtur simbolik faktin se presidenti amerikan, Joe…

Borrell takohet me Kurtin e Vuçiqin: Dialogu i rëndësishëm për qytetarët tuaj

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Joseph Borrell, tashmë është takuar me…

Gafat e Borrellit, bën gabime të njëpasnjëshme në deklaratën për dialogun (VIDEO)

Para se të nis takimet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, përfaqësuesi i Lartë…

Borrell: Dialogu nuk do të jetë i lehtë, por duhet të vazhdojë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Joseph Borrell, ka deklaruar se dialogu…

​Borrell: Shumë shpejtë takimi i nivelit të lartë Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell ka deklaruar se dialogu Kosovë-Serbi nuk…

Borrel: BE duhet të përgatitet për momente të vështira me Rusinë

​Bashkimi Europian duhet të përgatitet për momente të vështira me Rusinë, autoritetet e të cilës kanë zgjedhur qëllimisht për të…

Borrell: Rusia po shkëputet nga Bashkimi Europian

​Rusia po shkëputet nga BE dhe presidenti Putin po përdor të gjitha mjetet, përfshirë dezinformimin, për të siguruar mbijetesën dhe…
error: