Pas finales, Mourinho shpërthen në lot dhe zbulon të ardhmen

Trajneri i Romës Jose Mourinho e ka fituar trofeun e edicionit të parë të Ligës së Konferencës pasi skuadra e…

“Special One” bën histori në tokën shqiptare

Roma ka mposhtur Feynoordin në finalen e Ligës së Konferencës, edicionin e parë të saj duke triumfuar me rezultat minimal…

Roma fiton edicionin e parë të Ligës së Konferencës, mposht Feynoordin në finale

Skuadra italiane Roma është kurorëzuar si skuadra më e mirë e edicionit të parë të Ligës së Konferencës, një kompeticion…

Dënohet rëndë Jose Mourinho

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, është dënuar me dy ndeshje për shkak të fyerjeve ndaj arbitrit, ndërsa drejtori Tiago Pinto…

“Juventusi të dërgoi?”, deklarata që mund t’i kushtojë rëndë Jose Mourinhos

José Mourinho mund të dënohet me dy ose tre ndeshje pasi i tha gjyqtarit Luca Pairetto “A të ka angazuar…

​Evertoni kontakton Mourinhon, përgjigjet portugezi

Everton ka kontaktuar trajnerin e Romës, Jose Mourinho për të marrë drejtimin e skuadrës pas shkarkimit të Rafa Benitez sot,…

Rikthimi në Premier Ligë, Mourinho lidhet me skuadrën e madhe angleze

Ka raportime në Angli se Evertoni dëshiron të tërheqë Jose Mourinhon për të zëvendësuar Rafa Benitezin, pasi që portugezi nuk…

Ja pse Mourinho lëshoi konferencën për shtyp pas humbjes nga Lazio

Sipas raporteve të shumta në Itali, José Mourinho u grind me disa gazetarë pas derbit të Romës dhe u largua…

Mourinho humb kontrollin, futet në fushë për ta sulmuar gjyqtarin, ndëshkohet me të kuq – video

Roma ka pësuar një humbje me rezultat të thellë 5 me 2 në ndeshjen miqësore ndaj skuadrës spanjolle Real Betis.…

Me ardhjen e Xhakës Mourinho e ndryshon edhe formacionin te Roma

Mattias Vina dhe Granit Xhaka janë shumë afër kalimit te Roma dhe me ardhjen e tyre pritet të ndryshojë edhe…