Humbi penalltinë kundër West Ham, ky është fajtori për Jorginhon

Mesfushori i Chelseat, Jorginho, humbi penalltinë e tij në ndeshjen e fundit kundër skuadrës së West Ham United, dhe fajin…

E pranon ylli i Chelseat: Ëndërroj të luaj për Guardiolan

Jorginho, i cili ishte afër një kalimi në Manchester City përpara se t’i bashkohej Chelseat në vitin 2018, zbuloi ai…

Jorginho dhe De Jong mund bëhen me skuadra të reja gjatë verës

Dy prej mesfushorëve më në formë për momentin Frenkie De Jong dhe Jorginhon mund t’i shohim me skuadra të reja…

​Nuk e fitoi Topin e Artë, Jorginho lajmërohet më këtë mesazh

Mesfushori i Chelseat Jorginho ishte njëri nga kandidatët më serioz për ta fituar Topin e Artë për vitin 2021 duke…

Jorginho, lojtari më i mirë i sezonit 2020/21

Mesfushori italian fitoi titullin e Ligës së Kampionëve dhe atë të Kampionatit Evropian Euro 2020. Mesfushori i Chelseat Jorginho është…

Zbulohet emri, ja kush pritet të shpallet lojtari më i mirë i Ligës së Kampionëve 2020/21

Mesfushori i Chelseat Jorginho pritet të emërohet mesfushori më i mirë i Ligës së Kampionëve për sezonin 2020-21, ndërsa skuadra…

Jorginho rihap luftën për Topin e Artë

Pasi kishte një sezon shumë të mirë në nivel personal me Barcelonën dhe pasi më në fund e rrëmbeu edhe…

Agjenti i Jorginhos: Nëse vjen ndonjë ofertë joshëse do ta vlerësojmë

Joao Santos, agjenti i mesfushorit të Chelseat Jorginho ka folur për të ardhmen e tij duke ditur se ka interesim…

Jorginho dyfishon epërsinë e Chelseat ndaj Leicester City – video

Chelsea e ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Leicester Cityt. Goli i dytë për “Blutë” e Londrës erdhi në…

Penalltitë do t’i gjuaj Jorginho apo Werner? Përgjigjet Lampard

Të mërkurën Chelsea ka siguruar një fitore shumë të rëndësishme kundër Krasnodarit në Ligën e Kampionëve me rezultat të thellë…