Johnson kthehet nga pushimet mes spekulimesh për një rikthim të tij si kryeministër

Gara për të zëvendësuar Liz Truss, në detyrën e kryeministrit të Britanisë, u bë edhe më e ashpër të shtunën…

Johnson & Macron: Do ta mbështesim Ukrainën për aq kohë sa duhet

Në një bisedë telefonike, presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson konfirmuan gatishmërinë e…

​Ish-mbrojtësi këshillon Chelsean: Mos shpenzoni për sulmues, e keni Brojën

Ish-mbrojtësi i Chelseat, Glen Johnson, u ka kërkuar “Bluve” që të mbajnë Armando Brojën në vend që të rrezikojnë të…