Komunitet shqiptar, malazez dhe boshnjak në ShBA bëhen bashkë – letër administratës Biden

Janë bashkuar si rrallëherë më parë organizata udhëheqëse avokimi dhe udhëheqësit e komunitetit nga komunitetet shqiptaro-amerikane, boshnjake-amerikane dhe malazeze-amerikane, për…

Kongresmenë amerikanë i dërgojnë letër Bidenit dhe Blinkenit për tensionet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë

Shtatë Kongresmenë të SHBA-së i kanë dërguar një letër Presidentit Joe Biden dhe Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken për tensionin…

Biden bisedon me Von der Leyen, shpreh mbështetjen për integrimin e Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden ka shprehur mbështetjen e fortë për integrimin e vendeve të…

Biden merr dozën e tretë të vaksinës

Presidenti i SHBA-së Joe Biden mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19 Biden e bëri këtë disa ditë…

Ulen tensionet Paris-Uashington, Franca rikthen ambasadorin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të rikthejë javën e ardhshme ambasadorin francez në Shtetet e Bashkuara. Vendimi u mor…

Biden: E nevojshme një mbrojtje më e fortë evropiane

​Presidenti amerikan, Joe Biden e gjykoi sot të nevojshme që mbrojtja evropiane të jetë më e fortë dhe më efikase,…

Biden: Unë nuk besoj në një Luftë të Ftohtë të re

Presidenti i SHBA-së Joe Biden, i cili nesër do të mbajë një fjalim në Nju Jork në Asamblenë e Përgjithshme…

Biden: Plani ynë do të ulë numrin e amerikanëve të pavaksinuar

Plani ynë i ri kundër Covid-19 do të zvogëlojë numrin e amerikanëve të pavaksinuar, shtrimet në spital dhe vdekjet, deklaroi…

Biden përkujton 11 shtatorin në Ground Zero

Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill mbërritën në Ground Zero në një ceremoni për të përkujtuar 11 shtatorin. Ata…

Biden: Plani ynë do të ulë numrin e amerikanëve të pavaksinuar

​Plani ynë i ri kundër Covid-19 do të zvogëlojë numrin e amerikanëve të pavaksinuar, shtrimet në spital dhe vdekjet, deklaroi…