10 fakte për jetën në Austri që do t’ju habisin

Austria është një vend në zemër të Evropës që tërheq vazhdimisht turistë. Peizazhet lokale janë të mrekullueshme, andaj ata që…

9 gjëra toksike që sabotojnë jetën tuaj të dashurisë

Kur filloni për herë të parë të dilni me dikë, pritjet janë të larta, emocionet janë të trazuara dhe ne…

Çfarë do të ndodhë nëse ndaloni së piri kafe

Për shumë prej nesh, kafeja është bërë një pjesë kaq e rëndësishme e jetës sonë dhe është aq e rrënjosur…

Një 14-vjeçar humb jetën në një vetaksident në Studençan

Një 14 vjeçar ka vdekur si pasojë e një vetaksidenti sot në Studençan të Suharekës. Lajmin për KosovaPress e ka…

Japonia drejt zhvillimit të vaksinës që mbron nga COVID gjatë gjithë jetës

Shkencëtarët japonezë në Tokio janë në rrugën e duhur për të zhvilluar një vaksinë “ëndërr” antivirale që ofron mbrojtje të…

I shpërthen tritoli në dorë, humb jetën i riu në Cërrik

Një i ri ka humbur jetën në Cërrik, mëngjesin e së enjtes, si pasojë e shpërthimit të një sasie eksplozivi.…

“Exorcist” u realizua sipas jetës së tij: Punonte për NASA e jetonte me frikë – edhe fëmijët e braktisën

Një nga filmat horror më të famshëm të të gjitha kohërave, “The Exorcist” i vitit 1973, është sërish në qendër…

​Errësira e shkaktuar nga asteroidi vrasës i dinozaurëve kishte shuar jetën në Tokë për 9 muaj

Pas goditjes së asteroidit që zhduku dinozaurët, pjesë të planetit ishin zhytur në errësirë. Vitet pas goditjes së asteroidit që…

Kate Winslet dhe DiCaprio pas tri vjetësh sërish bashkë: Jemi të lidhur për gjithë jetën

Miqtë e vjetër Kate Winslet dhe Leonardo DiCaprio janë penguar të takohen për një kohë të gjatë nga pandemia. Por…

Jeta në Korenë Veriore: Banorët e izoluar nga bota më shumë se kurrë

Kanë kaluar 10 vjet që kur një 27-vjeçar i pa verifikuar mori pushtetin në Korenë e Veriut dhe gjatë asaj…
error: