Jeta juaj ndryshon rrënjësisht nëse heshtni këto 5 gjëra

Në botën e sotme, me Facebook, Instagram, Snapshot dhe të gjitha llojet e mënyrave të tjera të globalizimit dhe rrjeteve…

Pas 20 vjetësh gjeti nënën e tij: Një mesazh u ndryshoi jetën

Pas dy dekadash, një burrë u ribashkua me nënën e tij të lindjes pasi ajo i dërgoi një mesazh në…

Nën Antarktidë, shkencëtarët zbulojnë një lumë plot jetë detare

Shkencëtarët e Antarktidës kanë hapur një portal për një botë të krustaceve të vegjël që lulëzojnë në një grykëderdhje të…

Këto shenja të zodiakut do ta gjejnë dashurinë e vërtetë vetëm më vonë në jetë

Gjetja e dashurisë është ajo që shumë njerëz ëndërrojnë. Nuk është vetëm lumturi e rrallë ta përjetosh, por është diçka…

Si të krijoni një bazë të mirë për jetën?

Rënia e jetës shpesh na çon sikur po biem në lumë dhe nuk i rezistojmë dot, thjesht po jetojmë. Sipas…

Pse jeni të pakënaqur me jetën tuaj?

Dihet prej kohësh se sipas ligjeve të tërheqjes, qëndrimet dhe pritjet tona formojnë jetën tonë, dhe tani shkenca njohëse ka…

Shenjat e horoskopit që kanë më shumë fat në jetë

Lumturia lëviz në mënyra misterioze. Megjithatë, ka disa shenja të zodiakut që lumturia i ndjek veçanërisht. shtatë shenjat e zodiakut…

5 ndryshime që mund ta bëjnë jetën më të lehtë për njerëzit me psoriazë

Psoriaza është një sëmundje kronike inflamatore e lëkurës e karakterizuar nga shfaqja e pllakave të kuqërremta të kufizuara të mprehta…

​Përvjetori i lindjes së aktorit Aleksandër Moisiu

Më 2 prill të vitit 1879, në Trieste u lind aktori me origjinë shqiptare, Aleksandër Moisiu. Në skenën gjermanishtfolëse mishëroi…

Këshilla të jetës që çdo shenjë e horoskopit duhet t’i dëgjojë

Dashi, hiqni maskën dhe lëreni dashurinë të hyjë në jetën tuaj. Peshorja, mos u bëni më me njerëzit e gabuar,…