Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Zgjedhjet nxorën opozitën para aktit të kryer, duhet ta përkrahë Vjosa Osmanin për presidente

Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ketë asnjë problem për formimin e qeverisë dhe zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente, përkundër faktit…

Lista Serbe përmes përvetësimit të komuniteteve të tjera po tenton të bllokojë sistemin në Kosovë

Deklarata e mëhershme të kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq, se ata do të luftojnë edhe për interesat e goranëve,…

Krasniqi: Për dialogun po mungon konsensusi edhe në koalicionin qeverisës

Emërimi i Skënder Hysenit si koordinator shtetëror për dialogun vetëm dy ditë para se të zhvillohet takimi në Bruksel dhe…

Samiti i Parisit pritet t’i japë dinamikë të re dialogut Kosovë-Serbi

Pikërisht pas një viti vonesë, këtë të premte pritet të mbahet Samiti i Parisit për t’i dhënë mbështetje politike dialogut…

Opozita kundërshton planin e Kurtit për largimin e taksës

Partitë opozitare në Kosovë po kundërshtojnë planin e djeshëm të kryeministrit, Albin Kurtit për të larguar gradualisht taksën 100 përqind…
error: