Hovenier takon Gërvallën: Lidhjet e forta mbështesin partneritetin e vendeve tona

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jeffrey Hovenier, e ka takuar ministren e Jashtme dhe të Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz.…

Hovenier takohet me Rada Trajkoviq

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier është takuar sot me politikanen serbe, Rada Trajkoviq. Ai e ka…

Presidentja Osmani priti në takim ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier me të…

Hovenier: SHBA i përkrahë përpjekjet e Kosovës për luftimin e korrupsionit

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, gjatë një fjalimi në Gala Darkën e Bamirësisë të Odës Ekonomike Amerikane në…

Hovenier e Escobar takohen me shoqërinë civile

Ambasadori amerikan në Prishtinë Jeffrey Hovenier dhe i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor,…

Kurti: Në Kosovë respektohen liritë fetare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë dëgjimit publik të projektligjit për Liritë Fetare tha se në Kosovë respektohen liritë fetare.…

Ambasadori gjerman Rohde: Zgjedhjet në veri duhet të shtyhen

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri duhet të shtyhen, pas incidenteve…

Memli Krasniqi takon Hovenier, flasin për sigurinë në veri dhe procesin zgjedhor

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeffrey…

Hovenier thotë se lufta kundër korrupsionit është proces afatgjatë që kërkon partneritet

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka thënë se lufta kundër korrupsionit është proces afatgjatë dhe kërkon partneritet në…