Hovenier: Sulmi në veri u krye nga një grup profesionistësh

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se sulmi ndaj Policisë së Kosovës të dielën në Banjskë të…

Ambasadori Hovenier ofron mbështetje për zbardhjen e sulmit terrorist në veri

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se sulmi në veri ndaj Policisë së Kosovës u krye nga…

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi për lokalitetin arkeologjik në Dresnikut

Është nënshkruar memorandum bashkëpunimi për Lokalitetin Arkeologjik të Dresnikut, ndërmjet Ministrisë së Kulturës dhe Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në…

“Ngushëllime për policin tonë të rënë”, Hovenier: Po punojmë me qeverinë që PK të operojë sigurt

Ka përfunduar takimi i ambasadorëve të vendit të QUINT-it me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ishte ambasadori i SHBA-së, Jeffrey…

Hovenier: Asociacioni duhet të jetë ndër hapat e parë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se Shtetet e Bashkuara presin,…

Hovenier: ShBA-ja beson në Lajçakun dhe Borrellin si ndërmjetësues të dialogut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rikonfirmuar edhe njëherë mbështetjen ndaj Bashkimit Evropian si ndërmjetësues të dialogut. Mbështetje konkrete ambasadori…

Hovenier rikonfirmon mbështetjen e ShBA-së ndaj BE-së si ndërmjetësuese e dialogut

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka kërkuar zbatimin e marrëveshjes së Brukselit dhe Ohrit. Në Samitin e Paqes…

Granti rreth 35 milionë dollarë, Hovenier: Konfirmohet partneri i qëndrueshëm me Kosovën

Në vlerë rreth 35 milionë dollarë është marrëveshja e grantit që u nënshkrua sot nga presidentja Vjosa Osmani dhe ushtruesja…

Hovenier mirëpret Këshilltaren për çështje publike në Kosovë, Jennifer Lawson

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka mirëpritur Këshilltaren për çështje publike në Kosovë, Jennifer…