Hovenier pret senatorët amerikanë

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Jeff Hovenier ka pritur sot senatorët amerikanë Jeanne Shaheen, Chris Murphy dhe Thom Tillis, të…

​Ambasadori amerikan i rikonfirmon Haradinajt përkrahjen amerikane

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë Ramush Haradinaj, ka takuar ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë,…

​Lumezi dhe Hovenier diskutuan për nevojën e forcimit të sundimit të ligjit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka zhvilluar takim virtual me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff…

Hovenier: Nuk i sanksionojmë njerëzit për shkak të pikëpamjeve politike

Ambasadori i SHBA-së Kosovë, Jeff Hovenier ka folur edhe për sanksionet ndaj atyre që bëjnë krim transnacional. Ai në një…

Hovenier: Askush s’është i interesuar për Republikën Serbe në Kosovë

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Jeff Hovenier ka folur për çështjen e asociacionit duke deklaruar se çka kjo do të…

Ambasadori amerikan: Të arriturat e Kosovës përgjatë 13 viteve të shkurta janë thjeshtë mrekulli

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Jeff Hovenier thotë se Kosova dhe historia e saj nuk…

Hovenier: SHBA mbështet KFOR-in

Ambasadori i ri i SHBA-së në Prishtinë Jeff Hovenier ka shprehur mbështetjen e palëkundur amerikane për trupat e KFOR-it në…

Hovenier takohet me Bislimin, diskutojnë për integrimin euroatlantik të Kosovës

Ambasadori i ri i SHBA-së në Prishtinë Jeff Hovenier është takuar sot me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës Besnik Bislimi.…

Osmani pranon letrat kredenciale nga Hovenier, ambasadori flet shqip: I lumtur që jam këtu

Jeff Hovenier ka nisur zyrtarisht detyrën si ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë. Presidentja e Kosovës Vjosa…

Ambasadori i ri i SHBA-së arrin në Kosovë

Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier ka mbërritur në Kosovë. I ngarkuari i deritashëm me…