Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i qëndrueshëm, me përjashtim të dy ditëve të para…

Moti për javën e ardhshme

Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me javën që po lëmë pas.…

Moti javën e ardhshme, do të ketë ngritje të temperaturave

Gjatë javës së ardhshme pritet të ketë përmirësim të motit si rezultat i prezencës së masave të ajrit me presion…

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë vendin tonë do të vazhdojnë ta mbajnë këtë situatë të qetë…

Moti sot

Gjatë kësaj jave pritet që në Kosovë të mbajë mot me diell dhe me më pak vranësira. Vranësira më shumë…

Dy satelitë rrezikojnë të përplasen këtë javë

Shumë lart mbi kokat tona, në orbitën e Tokës, mijëra objekte të ndryshme po nxitojnë. Këto përfshijnë mbeturinat e vogla,…