Ofroi ryshfet policit, arrestohet shtetasi serb në Jarinje

Një shtetas i Serbisë është arrestuar në pikë kalimin kufitar Jarinje, pasi që i njëjti gjatë kontrollimit, në mes të…

Pritjet në Jarinje e Dheu i Bardhë deri në 60 minuta

Pritjet për të hyrë në Kosovë në orët e pasdites janë deri në 60 minuta, pasi qytetarët që morën pjesë…

Kolona në Jarinje (Video-Foto)

Në Jarinje ka pasur një vonesë rreth orës 09:00 për shkak të një numrit të madh të autobusëve të organizuar…

​Parandalohet futja ilegale e rreth 35 mijë eurove në Jarinje (Foto)

Në pikë kalimin kufitar Jarinje me qëllim të luftimit dhe parandalimit të kontrabandës ne bashkëpunim në mes të Doganës dhe…

Fluks në disa pika kufitare edhe mëngjesin e së shtunës

Pas përfundimit të festave, bashkatdhetarët që erdhën për fundvit po largohen drejt vendeve ku jetojnë e punojnë, gjë që ka…

​Kolona të gjata, mbi 4 orë pritje në Medrarë

Kolona kilometrike janë bërë në dalje të vendkalimit kufitar në Merdarë mëngjesin e kësaj të enjte.  Aty bashkatdhetarët të cilët…

​Situata në pikë kalimet kufitare

Situata në pikat kufitare në të gjithë vendin mëngjesin e së martës paraqitet e qetë dhe pa radhë pritjeje. Sipas…

Kapen autopjesë në vlerë mbi 10 mijë euro

Oficerët doganor kanë parandaluar kontrabandimin e mallrave përmes pikës kufitare të Jarinjes. Sipas njoftimit të Doganës, gjatë kontrolleve të ushtruara…

Radhë kilometrike në pika kufitare, qytetarët presin deri në 4 orë për të hyrë në Kosovë

Bashkatdhetarë të shumtë edhe për këto festa të fundvitit kanë marrë rrugën për në vendlindje. Por diaspora kosovare për të…

Hyri ilegalisht në Kosovë, ndalohet në Jarinjë

Njësiti patrulluese ka ndaluar një veturë të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull i cili kishte kaluar ilegalisht kufirin në…