Japonia përgatit pako ekonomike për luftimin e koronavirusit

Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe po përgatitet të njoftojë një paketë ndihme ekonomike prej 108 trilionë jenë për të trajtuar…

Japonia përgatit 135 miliardë dollarë për tejkalimin e krizës me koronavirus

Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe ka premtuar sot një ndihmë të pashembullt për të mbrojtur ekonominë e vendit nga efektet…

Japonia vendos për lojërat olimpike

Koronavirusi ka prekur pjesën më të madhe të botës dhe shumica e sporteve janë pezulluar. Kampionati Europian mund të shtyhet…

Japonia ofron 2,5 miliardë dollarë për luftën kundër Covid-19

Kryeministri japonez, Shinzo Abe premtoi ndihmë të mëtejshme nga shteti, pas kritikave në rritje lidhur me trajtimin e koronavirusit. Abe…

Kurti pranon telegram urimi nga kryeministri japonez

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një telegram urimi nga homologu i tij japonez, Shinzo Abe, i cili e…

Tërmet i fuqishëm godet Japoninë

Një tërmet masiv 5,2 ballë ka goditur sot bregdetin e Japonisë, rreth 80 kilometra larg Fukushimës, ka njoftuar një qendër…

Japoni/ 39 raste të reja të koronavirusit në karantinë

Ministria e Shëndetësisë e Japonisë njoftoi sot se ka konfirmuar 39 raste të reja të një virusi në një anije…