Parashikimi i motit

​Masat e ftohta polare do të vazhdojnë të mbeten prezent edhe gjatë javës së fundit të muajit janar. Këto masa…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron që sot mbi vendin tonë do të mbajë mot më i ftohtë dhe me kthjellime…

Parashikimi i motit

Vendi ynë është përfshirë nga acari. Edhe gjatë ditës së sotme moti mbetet i ftohtë, me erë e kryesisht me…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se dhjetëditëshi i dytë i muajit janar do të kushtëzohet me kushte të paqëndrueshme meteorologjike.…

Maqedoni Veriore, energjia elektrike shtrenjtohet 9.48% nga janari

Kryetari i Komisionit Rregullativ për Energji dhe Shërbime të Ujit (ZRRE), Marko Bislimoski ka bërë të ditur sot se do…

Masa shtrënguese në Mal të Zi, kushte më rigoroze për hyrjen në vend nga 2 janari

Qeveria e Mali të Zi ka ashpërsuar masat për të frenuar përhapjen e pandemisë së koronavirusit, pasi dje u regjistrua…

​Nga janari do të implementohet E-testimi për patentë-shofer në gjithë Kosovën

Nga 5 janari i vitit 2022 në shtatë qendrat e patentë-shoferëve në gjithë Kosovën do të  implementohet E-testimi për patentë-shofer.…

Kroacia do të heqë nga janari qeset plastike që përdoren në tregje

Ministri kroat i Ekonomisë dhe Zhvillimit të Qëndrueshëm Tomislav Qoriq deklaroi se qeset plastike me trashësi 15 deri në 50…

Mbi 100 minatorë të Trepçës në grevë, kërkojnë pagat

Mospagesa për muajin janar ka bërë që minatorët e minierës “Trepça” në Stantërg të futen në grevë. Fillimisht në grevë…

Një grup minatorësh të “Trepçës” hynë në grevë

Disa minatorë të minierës së “Trepçës” i janë futur grevës nga e enjtja, kjo pasi që ata nuk kanë marrë…