Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se këtë jave do të mbajë mot i ndryshueshëm. Kjo situatë meteorologjike do të mundësohet…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do…

​Parashikimi i motit për këtë javë

Java fillon me mot kryesisht të ngjashëm. Të martën vende-vende ka mundësi të ketë reshje të dobëta. Reshje të intensitetit…

Tri shenjat e horoskopit do të jenë me fat në janar – do të fitojnë para

Viti 2022 ka filluar, festat kanë mbetur pas dhe kuletat janë të holla. Megjithatë, astrologët pohojnë se disa shenja të…

​Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë ndodhet nën ndikimin e fushave të fuqishme anticiklonike. Sipas njoftimit, kjo…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se vendi ynë ndodhet nën ndikimin e fushave të fuqishme anticiklonike. Kjo situatë barike do…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që gjatë ditës së sotme të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të…

Moti në Kosovë për pesë ditët e ardhshme

Java e dytë e muajit janar do të kushtëzohet me kushte të paqëndrueshme meteorologjike si pasojë e masave të ajrit…

Njësia B2 pritet të kthehet në prodhim rreth datës 20 janar

Kryeshefi ekzekutiv i KEK-ut Nagip Krasniqi ka vizituar sot TC Kosova B, ku është informuar për së afërmi mbi punimet…

Ndryshimi i thjeshtë ligjor i gjinisë, i mundshëm në Zvicër nga 1 janari 2022

Zviceranët do të mund të ndryshojnë ligjërisht gjininë në zyrën e gjendjes civile nga 1 janari, duke e bërë vendin…