Krasniqi: Gjyqi të shpejtohet, mos na mbani kaq gjatë padrejtësisht në paraburgim

Ish-zëri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi është deklaruar i pafajshëm për akuzat e reja me të cilat po…

Jakup Krasniqi: Jam krejtësisht i pafajshëm

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka mbajtur një fjalim para gjyqtarit të procedurës paraprake në Dhomat e Specializuara…

Mbrojtja e Thaçit e të tjerëve thotë se prokuroria po i fsheh provat shfajësuese

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, mbrojtja e të akuzuarve ka kritikuar prokurorinë për…

​Molliqaj nga Prekazi kujton Thaçin, Veselin, Selimini e Krasniqin: Lirinë e fituam, ajo nuk erdhi nga jashtë

Në 24-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), PSD e udhëhequr nga Dardan Molliqaj shkuan në Prekaz për…

Krasniqi viziton familjet e Thaçit, Krasniqit, Veselit dhe Sejdiut: Kontributin e tyre nuk mund ta mohojë askush

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar familjen e ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi, ish-kryetarit të…

​Gjykatësi thotë se hetimet e prokurorisë nuk duhet të vazhdojnë deri në fund të gjykimit

Gjykatësi i procedurës paraprake në çështjen Thaçi dhe të tjerët ka thënë se hetimet e përgjithshme të prokurorisë nuk duhet…

​Sot konferenca për rastin Thaçi, Veseli, Selimi e Krasniqi

Sot do të mbahet konferenca e dhjetë për ecurinë e çështjes në rastin kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit…

​Mbrojtja e Thaçit kërkon seancë dëgjimore publike për të trajtuar arsyet e mbajtjes në paraburgim

Mbrojta e Hashim Thaçit ka kërkuar seancë dëgjimore publike për të trajtuar arsyet për mbajtjen në paraburgim të Thaçit, Kadri…

Specialja kundërshton lirimin e Veselit, Selimit dhe Krasniqit

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) përmes një shkrese drejtuar gjykatës, ka kundërshtuar lirimin e Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe…