Gjermania: Asnjë tolerim tubimeve antisemite

​Pasi disa qytete gjermane dëshmuan episode të demonstratave anti Izraelit në vazhdën e ringjalljes së konfliktit midis Izraelit dhe Gazës,…

Izraeli godet “zyrën operative” të Hamasit

Nuk ka të ndalur tensioni në Gaza. Ushtria e Izraelit ka njoftuar se ka bombarduar nga ajri “zyrën operative” të…

Pas Palestinës dhe Libanit, militantët e një tjetër vendi hedhin raketa drejt Izraelit

​Asaj që i druheshin shumë ekspertë dhe krerë shtetesh duket se është duke ndodhur në konfliktin mes Palestinës dhe Izraelit.…

Izraeli hedh poshtë përpjekjet për ndërmjetësim me palestinezët

​Një delegacion egjiptian që u takua me zyrtarë izraelitë për të ndërmjetësuar negocimin e një armëpushimi, por pa mundur të…

​Dita e pestë e konfliktit në Lindjen e Mesme, Izraeli intensifikon sulmet në Gaza

Ushtria izraelite ka intensifikuar sulmet ndaj Gazës, ndërsa militantët palestinezë vazhdojnë të qëllojnë me raketa në Izrael në ditën e…

Çfarë është sistemi izraelit që po shkatërron raketat palestineze në ajër?

Izraeli po grumbullon forcat tokësore përgjatë kufirit me Gazën dhe organizata palestineze Hamas ka kryer një sulm me raketa në…

Izraeli rrafshon Kullën Hanadi në Gaza pas sulmeve me raketa (Video)

Kulla Hanadi, një ndërtesë banimi 13-katëshe në Gaza, u shkatërrua mbrëmjen e të martës nga bombardimet izraelite. Godina u sulmua…

Gaza mban funeralet e të vrarëve, vijon zjarri ajror i Izraelit si dhe raketat e Hamas

​Të paktën 28 palestinezë janë vrarë nga sulmet e avionëve izraelitë mbi Gaza dje dhe sot, teksa grupi militant palestinez…

Konflikti në Gaza, 26 palestinezë të vrarë, përfshirë 9 fëmijë

Në videon e publikuar nga The Sun, shihen flakët e shumta të shkaktuara nga raketat që Izraeli hodhi në Palestinë.…

​Netanyahu s’ka mbështetje për të formuar qeverinë e re izraelite

Kryeministri në detyrë i Izraelit, Beniamin Netanyahu ka 28 ditë afat për të krijuar qeverinë e re pas zgjedhjeve të…