Izraeli fajëson Iranin për sulm ndaj cisternës në ujërat e Omanit

Ministri i Jashtëm izraelit të premten akuzoi Iranin për sulmin e një cisternë të operuar nga një kompani izraelite dhe…

Në Izrael, doza e tretë e vaksinës për njerëzit mbi 60-vjeç

Kryeministri izraelit Naftali Bennett njoftoi se vendi do të ofrojë një dozë të tretë të vaksinës kundërCOVID-19 për qytetarët mbi…

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 çon në rikufizime Izraelin

Kufizime të reja kanë hynë në fuqi në Izrael, pas rritjes së numrit të infeksioneve me koronavirus. Kufizimet do të…

Izraeli prezanton ushtarët “e padukshëm”

Kompania izraelite “Polaris Solutions” ka prezantuar ditët e fundit një veshje të re kamuflazhi për të cilën shprehet se i…

Ngjarje historike në marrëdhëniet Izrael-EBA

Kreu i diplomacisë izraelite, Yair Lapid mbërriti sot në Emiratet e Bashkuara Arabe, në një vizitë të konsideruar si ngjarje…

Zbulohet lloji i ri i njeriut antik në Izrael

Studiuesit që punojnë në Izrael kanë identifikuar një lloj të panjohur më parë të njeriut antik që jetonte krahas specieve…

Portugali-Izrael, miqësorja më interesante e ditës së sotme

Portugalia do të përfundojë përgatitjet me miqësore sot, para se të fillojë mbrojtjen e titullit të kampionit evropian, ku do…

ShBA 260 milionë dollarë ndihma për palestinezët

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njoftuar se do të japin mbi 260 milionë dollarë ndihmë për popullin palestinez, sipas…

Izraeli hap kufijtë për turistët e huaj

Izraeli hapi përsëri kufijtë e tij për turistët e huaj sot pas një rënie në numrin e njerëzve të infektuar…

BE: Vetëm një zgjidhje politike mund t’i japë fund konfliktit izraelito-palestinez

​Bashkimi Europian (BE), duke deklaruar se është i kënaqur me armëpushimin mes Hamas-it dhe Izraelit, theksoi se konflikti izraelito-palestinez mund…