Izraeli teston efikasitetin e dozës së katërt të vaksinës kundër COVID-19

Një spital në Izreal do të testojë për herë të parë te stafi i tij mjekësor një dozë të katërt…

Izraeli planifikon dhënien e dozës së katërt të vaksinës

Izraeli po planifikon të bëhet shteti i parë që ofron dozën e katërt të vaksinës kundër koronavirusit, teksa përgatitet për…

Izraeli paralajmëron dozën e katërt për personat mbi 60-vjeç dhe profesionistët shëndetësorë

Izraeli njoftoi sot se do të ofronte një dozë të katërt të vaksinës së koronavirusit për personat mbi 60-vjeç dhe…

Izraeli kufizon udhëtimet për 10 vende të tjera për shkak të Omicron

Izraeli ka forcuar kufizimet e udhëtimit për 10 vende të tjera, si pjesë e masave për të frenuar variantin Omicron.…

Izraeli do të organizojë Miss Universe pavarësisht variantit të ri Omicron

Izraeli do të jetë nikoqir i garës Miss Universe në resortin Elliott në Detin e Kuq më 12 dhjetor, me…

Izraeli: Doza përforcuese e Pfizer forcon imunitetin te personat mbi 40-vjeç

Zyrtarët izraelitë të shëndetësisë njoftuan sot se doza përforcuese e vaksinës Pfizer/BioNTech kanë rritur mbrojtjen te njerëzit mbi 40-vjeç. Të…

Izraeli rihapet për grupet turistike nga data 19 shtator

Izraeli do të rihapë dyert për grupet e turistëve të huaj më 19 shtator, pas një pushimi për shkak të…

Izraeli i thotë SHBA-së se rihapja e konsullatës në Jerusalem është “ide e keqe”

Ministri i Jashtëm izraelit Yair Lapid ka paralajmëruar se ringjallja e pikës së përdorur për diplomaci me palestinezët, mund të…

Izraeli raporton një numër rekord të rasteve të reja

​Izraeli njoftoi gati 11 000 raste të reja Covid-19, një rekord i ri që kur shpërtheu pandemia, pavarësisht fushatës kryesore…

Hulumtimi izraelit: Doza e tretë Pfizer rrit ndjeshëm mbrojtjen ndaj COVID-19

Doza e tretë e vaksinës Pfizer përmirëson ndjeshëm mbrojtjen kundër infeksionit koronavirus dhe sëmundjeve serioze te personat mbi 60-vjeç në…