Mehaj takohet me ministrin e Inteligjencës së Izraelit, Elazar Stern

Në kuadër të vizitës zyrtare në Izrael, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj sot është pritur në takim nga ministri i…

Izraeli: Një izraelit u vra pranë kufirit me Moldavinë

Një izraelit u vra sot në Ukrainë teksa ngiste një autokolonë që lëvizte drejt kufirit me Moldavinë, njoftoi Ministria e…

Gërvalla: Njohjet e reja nuk kanë ngecur vetëm vitin e fundit

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se njohjet e reja për Kosovën nuk kanë ngecur vetëm vitin…

Kanë frikë se mos përgjohen, qytetarët blejnë modelet e vjetra të telefonave “Nokia”

Izraelitët po blejnë telefona të modelit të vjetër “Nokia”, kjo pasi kanë frikë se mos përgjohen. Kompania izraelite e specializuar…

Izraeli evakuon familjarët e stafit të ambasadës në Kiev

Izraeli njoftoi të premten se ka nisur evakuimin e familjarëve të stafit të ambasadës në Kiev. Evakuimi tha se po…

SHBA u bën thirrje amerikanëve të largohen nga Ukraina

Shtetet e Bashkuara po u bëjnë thirrje amerikanëve në Ukrainë që të largohen menjëherë nga vendi për shkak të “shtimit…

Shkencëtarët izraelitë: Gjetjet e reja konfirmojnë lidhjen midis vitaminës D dhe COVID-19

Shkencëtarët izraelitë thanë se gjetën dallime “të habitshme” në shanset për t’u sëmurë rëndë me COVID-19 kur krahasuan pacientët që…

Izraeli teston me sukses një sistem të ri të mbrojtjes kundër raketave

Izraeli njoftoi sot se ka testuar me sukses një sistem të mbrojtjes antiraketë të krijuar për të kapur raketat balistike…

Përmbytje në Izraelin qendror

Izraeli është goditur nga reshje të dendura shiu dhe temperatura të ulëta që nga e premtja, dhe shërbimet e urgjencës…

Izraeli do të vazhdojë me dozën e katërt për personat me sistem imunitar më të dobët

Izraeli do të vazhdojë të jep dozën e katërt të vaksinës kundërCOVID-19 për njerëzit me imunitet të dobësuar, tha sot…