Tension mes dy shteteve, Izraeli mohon të ketë lidhje me shpërthimin në portin e Bejrutit

​Izraeli mohon çdo përfshirje në shpërthimin e portit të Bejrutit që ndodhi diret pas rritjes së tensioneve midis Libanit dhe…

Izraeli konfirmon shtyrjen e planit për aneksimin e Bregut Perëndimor

Ministri izraelit Ofir Akunis, i afërt me kryeministrit Benjamin Netanyahu, konfirmoi se procesi i aneksimit të pjesëve të Bregut Perëndimor…

Bachelle: Plani i Izraelit për të aneksuar  Bregun Perëndimor do të jetë katastrofik për rajonin

Komisionarja e Lartë e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut Michelle Bachelet tha sot se plani i Izraelit…

Izraeli shpik maskën që vret Covid-19

Shkencëtarët në Izrael thonë se kanë shpikur një maskë të ripërdorshme që mund të vrasë koronavirusin me nxehtësi, duke marrë…

Aeroplani izraelit zbarkon në Turqi për herë të parë pas 10 vjetësh

Avioni i linjës ajrore izraelite El Al zbarkoi në Turqi të dielën, për herë të parë pas 10 vjetësh dhe…