Izraeli raporton katër raste të llojit të ri të koronavirusit

Izraeli sot raportoi katër raste të një lloji të ri të virusit korona që u shfaq në Britaninë e Madhe,…

Izraeli do të ndalojë hyrjen e të huajve për të parandaluar përhapjen e COVID-19

Autoritetet izraelite njoftuan sot se do të ndalonin të gjithë shtetasit e huaj të hynin në vend për të parandaluar…

Rouhani akuzon Izraelin për vrasjen e shkencëtarit bërthamor iranian

Për herë të parë, presidenti iranian Hassan Rouhani akuzoi direkt Izraelin për vrasjen e shkencëtarit Mohsen Fahrizadeh, themeluesit të programit…

Izraeli nis testimet me vaksinën antiCOVID-19 më 1 nëntor

Izraeli do të fillojë provat njerëzore për një vaksinë potenciale COVID-19 të zhvilluar nga një institut kërkimor i mbikëqyrur nga…

Trump: Izraeli dhe Sudani dakord për normalizimin e marrëdhënieve mes tyre

​Izraeli dhe Sudani do të normalizojnë marrëdhëniet e tyre diplomatike nën kujdesin e presidentit Donald Trump, tha sot një zëdhënës…

Kosova dhe Izraeli mbajnë konsultimet e para për hapjen e ambasadës në Jerusalem

Nën patronatin e Ministres Meliza Haradinaj-Stublla, u zhvillua takimi i parë zyrtar konsultativ ndërmjet Drejtorive të Përgjithshme të Ministrisë së…

Haradinaj-Stublla muajin e ardhshëm në Izrael, pritet të vendosen marrëdhëniet diplomatike ndërmjet dy vendeve

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj – Stublla zvarritjen e liberalizimit të vizave për Kosovën e ka…

Parlamenti izraelit miraton marrëveshjen e normalizimit me Emiratet e Bashkuara Arabe

​Parlamenti izraelit miratoi sot marrëveshjen historike që normalizon marrëdhëniet me EBA-n. Knesseti votoi pro marrëveshjes me një shumicë të qartë…

Izraeli përshëndet FB për ndalimin e postimeve që mohojnë Holokaustin

​Izraeli përshëndeti sot vendimin e Facebook-ut për të ndaluar në platformën e tij përmbajtjet që mohojnë Holokaustin. “Ne e mirëpresim…

Haradinaj-Stublla ftohet për vizitë zyrtare në Izrael

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm të Izraelit Gabriel Ashkenazi,…