Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Netanyahu s’ka mbështetje për të formuar qeverinë e re izraelite

Kryeministri në detyrë i Izraelit, Beniamin Netanyahu ka 28 ditë afat për të krijuar qeverinë e re pas zgjedhjeve të…

Izraeli shkon më tej, do të vaksinojë fëmijët 12-15 vjeç

​Izraeli po planifikon të nisë procesin e vaksinimit kundër koronavirusi edhe te fëmijët nga 12-15 vjeç, duke filluar nga muaji…

​Kurti nuk komenton kërkesën e Erdoganit për Ambasadën në Jerusalem

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan të enjten nëpërmjet një letër urimi dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar…

Netanyahu kërkon mandatin e radhës në zgjedhjet e katërta në dy vjet

​Izraelitët po votojnë sot në zgjedhjet e katërta kombëtare në dy vjet, të cilat shumë kanë frikë se do të…

Zemaj takim virtual me homologun izraelit, do të bisedojnë për të siguruar vaksinat antiCovid-19

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj do të mbajë një takim virtual me ministrin e Shëndetësisë së Izraelit, Yuli…

Hapja e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem, Grenell e quan historike

Ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur historike hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Ai në…

Hapja e ambasadës në Jerusalem, Reuters: Kosova ndjek shembullin e SHBA-së dhe Guatemalës

Reuters në një artikull të vet ka shkruar për hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Kosova e ndoqi shembullin…

​Tahiri për Ambasadën në Jerusalem: Qëndrimet shtetërore nuk ndryshojnë me ndërrimin e qeverive

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Besnik Tahiri, deklaroi se njohja prej Izraelit hyn te njohjet më…

Izraeli, Austria dhe Danimarka do të formojnë një fond për zhvillimin e vaksinave

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha sot se Izraeli, Austria dhe Danimarka do të formojnë një fond të përbashkët për kërkimin…

Grenell për Kurtin: Anti-amerikan, kundërshtoi edhe Clintonin, Bushin e Obamën

Ish i dërguari i posaçëm i presidentit Trump për dialogun Prishtinë-Beograd, Richard Grenell ka thënë se Administrata e Biden duhet…
error: