Izraeli rihapet për grupet turistike nga data 19 shtator

Izraeli do të rihapë dyert për grupet e turistëve të huaj më 19 shtator, pas një pushimi për shkak të…

Izraeli i thotë SHBA-së se rihapja e konsullatës në Jerusalem është “ide e keqe”

Ministri i Jashtëm izraelit Yair Lapid ka paralajmëruar se ringjallja e pikës së përdorur për diplomaci me palestinezët, mund të…

Izraeli raporton një numër rekord të rasteve të reja

​Izraeli njoftoi gati 11 000 raste të reja Covid-19, një rekord i ri që kur shpërtheu pandemia, pavarësisht fushatës kryesore…

Hulumtimi izraelit: Doza e tretë Pfizer rrit ndjeshëm mbrojtjen ndaj COVID-19

Doza e tretë e vaksinës Pfizer përmirëson ndjeshëm mbrojtjen kundër infeksionit koronavirus dhe sëmundjeve serioze te personat mbi 60-vjeç në…

Ganz: Izraeli është gati të sulmojë Iranin

Izraeli është gati të sulmojë Iranin, tha sot ministri izraelit i Mbrojtjes Beni Ganz, në ditën kur u inaugurua në…

Izraeli: Pfizer siguron mbrojtje kundër sëmundjeve serioze, por më pak nga infeksioni

Ministria e Shëndetësisë e Izraelit raportoi se mbrojtja me Pfizer-BioNTech është zvogëluar ndjeshëm në krahasim me dimrin dhe pranverën, megjithëse…

Izraeli shkatërroi reputacionin e sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore

Ushtria ruse ka filluar të lavdërojë sistemet e saj të mbrojtjes ajrore në Siri, pa asnjë provë të vetme të…

Izraeli fajëson Iranin për sulm ndaj cisternës në ujërat e Omanit

Ministri i Jashtëm izraelit të premten akuzoi Iranin për sulmin e një cisternë të operuar nga një kompani izraelite dhe…

Në Izrael, doza e tretë e vaksinës për njerëzit mbi 60-vjeç

Kryeministri izraelit Naftali Bennett njoftoi se vendi do të ofrojë një dozë të tretë të vaksinës kundërCOVID-19 për qytetarët mbi…

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 çon në rikufizime Izraelin

Kufizime të reja kanë hynë në fuqi në Izrael, pas rritjes së numrit të infeksioneve me koronavirus. Kufizimet do të…
error: