​Zgjedhjet në Izrael, pjesëmarrja më e lartë e votuesve që nga viti 1999

Qendrat e votimit izraelite u mbyllën të martën vonë, ku ishte pjesëmarrja më e lartë e votuesve për zgjedhjet e…

Izraelitët u drejtohen sërish kutive të votimit

Izraelitët votojnë të martën – për të pestën herë, në më pak se katër vjet – për të zgjedhur kryeministrin…

Super gol nga Uzuni, barazon rezultatin kundër Izraelit – video

Shqipëria ka arritur ta gjejë golin e barazimit në ndeshjen si mysafire kundër Izraelit. Ishte sulmuesi Myrto Uzuni ai i…

Pjesa e parë: Pa gola mes Izraelit e Shqipërisë, Zvicra në epërsi kundër Spanjës

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Ligën e Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet…

Reja flet para ndeshjes me Izraelin: Pres maksimumin nga lojtarët

Kombëtarja e Shqipërisë ka mbajtur sot konferencën e fundit për media para ndeshjes së nesërme si mysafire e Izraelit, ndeshje…

Ministri Krasniqi vizitë zyrtare në Izrael, pritet nga ministri për Bashkëpunim Regjional Esawi Frej

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, me ftesë të ministrit për Bashkëpunim Regjional të Izraelit, Esawi Frej, do…

Luftanija turke në Izrael për herë të parë pas 12 vjetësh

Një luftanije turke lundroi në ujërat izraelite për herë të parë pas më shumë se 10 vjet marrëdhënie të tensionuara…

Situata e tensionuar në Izrael, Juventusi dhe Atletico Madridi anulojnë miqësoren e tyre

Ndeshja miqësore mes Juventusit dhe Atletico Madridit, e cila ishte paraparë që të zhvillohet në mbrëmjen e shtatë gushtit edhe…

SHBA-Izrael: Irani nuk duhet të ndërtojë armë bërthamore

Presidenti amerikan, Joe Biden rikonfirmoi angazhimin e palëkundur të SHBA-së për sigurinë e Izraelit pas bisedimeve me kryeministrin, Yair Lapid…

Shqipëria vetëm për fitore kundër Izraelit, ja formacionet zyrtare

Si pasojë e përjashtimit të Rusisë, kjo do të jetë vetëm ndeshja e dytë e Shqipërisë në UEFA Liga e…