Izolohen një milion banorë në vendin ku ‘lindi’ COVID-19

Qyteti kinez Vuhan ka izoluar pothuajse një milion njerëz, pas raportimit të katër rasteve asimptomatike me koronavirus. Për koronavirusin e…

Pse disa vende e shkurtojnë periudhën e izolimit?

Disa vende shkurtojnë periudhën e karantinës, ndërkohë që rritet numri i varianteve të koronavirusit omicron pozitiv. Politico shkruan se Evropa…

SHBA: Test dhe izolim negativ për pacientët pa simptoma COVID-19

Ndërsa numri i njerëzve të infektuar me variantin omicron rritet çdo ditë në të gjithë Shtetet e Bashkuara, zyrtarët e…

Të shtëna me armë pranë bazës ushtarake në ShBA, izolohet zona

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pranë një baze ushtarake në San Antonio të Teksasit në Shtetet e Bashkuara…

Si të humbni peshë shëndetshëm pas izolimit?

Javët e kaluara, ndër të tjera, kanë qenë sfiduese edhe për linjën tonë. Mungesa e aktivitetit fizik e kombinuar me…

Shqipëria, tjetër fundjavë në izolim

Shqipëria edhe këtë fundjavë do të jetë e kufizuar, sipas urdhrit të nxjerrë nga Ministria e Shëndetësisë. Kështu, nuk do…