Interesim i madh i qytetarëve për testet COVID, në Prishtinë hapet qendra e dytë

Me rritjen e numrit të rasteve me COVID-19, është hapur edhe një qendër e re për testim në Komunën e…

Hapet edhe një qendër e testimit për Covid 19 në Prishtinë

Rritja e numrit të rasteve me coronavirus, ka bërë që në Prishtinë të hapet edhe një qendër e re për…

Infektologu Sadiku paralajmëron rritje të numrit rasteve me Covid-19 në Kosovë

Infektologu Izet Sadiku ka paralajmëruar se do të ketë rritje të rasteve me koronavirus. Sipas infektologut Sadiku tha se kjo…

Izet Sadiku kërkon masa urgjente pas rekordit të zi me rastet e reja COVID-19

Ish-drejtori i Klinikës Infektive Izet Sadiku ka kërkuar masa urgjente për luftimin e pandemisë në kohën kur vendi ynë vetëm…

​Izet Sadiku për arsye personale ka dhënë dorëheqje nga u.d. i detyrës së Klinikës Infektive

Infektologu i Klinikës Infektive, Izet Sadiku ka dhënë dorëheqje nga pozita e ushtruesit të detyrës së drejtorit të Klinikës Infektive…

Rriten kërkesat për plazmën konvaleshente, nga 1 mijë dhurues vetëm 240 të shfrytëzueshme

Një nga metodat që ndihmon në trajtimin e pacientëve të prekur nga COVID-19 është vlerësuar të jetë dhe trajtimi me…

Gjendja e pacientëve në Infektivë e rënduar, kërkohet shtrëngim i masave

Klinika Infektive tash e sa javë të gjithë shtretër e saj i ka të mbushur me pacientë, të cilët janë…

Deri në fund të vitit planifikohet të vaksinohen rreth 70% e popullatës

Në Klinikën Infektive sot ka nisur vaksinimi i profesionistëve shëndetësorë të cilët për më shumë se një vit trajtojnë pacientët…

Nis vaksinimi në klinikën Infektive, vaksinohet Izet Sadiku

Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) ka filluar vaksinimi antiCOVID-19. I pari që vaksinohet është Osman…

Nuk ka shtretër të lirë në Infektivë, kërkohen masa të reja

Klinika Infektive tash e disa ditë ka përmbushur kapacitetet spitalore. Numri i rasteve të reja është në rritje, ndërkohë që…