Provokon Daçiq: Rusia është me ne, nuk e njohim Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, ka përdorur vizitën e tij zyrtare në Moskë për të përçuar edhe një…

8 vjet nga Harakiri i Daçiqit kundër shqiptarëve

“Nëse Shqipëria na tejkalon në zhvillimin ekonomik, kjo do të thotë se ne si popull, duhet të kryejmë kolektivisht harakiri…

​8 vjet nga marrëveshja e parë Kosovë-Serbi në Bruksel

Sot bëhen tetë vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së parë mes Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel. Hashim Thaçi, atëherë kryeministër…

Mediet sociale serbe: Putin i dërgon në varreza Daçiqin dhe Vulinin me “Sputnik V”

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq dhe ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vullin kanë marr vaksinën ruse kundër…

Deklaratat e Daçiqit vlerësohen të turpshme, Ibishi: Janë thirrje për fabrikime masive

Deklaratat e fundit të Serbisë për luftë në rast se nuk do të ketë zgjidhje përmes dialogut me Kosovën, si…

Panchev: Në Hagë duhet të jenë Aleksandër Vuçiq e Ivica Daçiq

Kosova nuk duhet të gjykohet për krimet e luftës, është̈ Serbia ajo që duhet të jap llogari për gjenocidin e…

Takimi i parë Thaçi-Daçiq, para 8 vjetësh

Hashim Thaçi në atë kohë në pozitën e kryeministrit të Kosovës, më 19 tetor 2012, është takuar për herë të…

Çitaku reagon ndaj deklaratave të ministrave serbë, kritikon ndërkombëtarët

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj deklaratave të ministrave serbë për viktimat kosovare të luftës. Çitaku…

Haradinaj-Stublla, letër ambasadorëve të Kuintit pas kërcënimit të Daçiqit

Ministrja e Jashtme e Kosovës u ka shkruar letër ambasadorëve të vendeve të QUINT-it në lidhje me veprimet e fundit…

Osmani: Serbia ende drejtohet nga mendje gjenocidale

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një postimi në llogarinë e saj në Tiitter, ka thënë se aktualisht…