Ishulli italian jep 15 mijë euro nëse e zgjidhni si vend banimi, ja kushtet

Një ishull italian ka vendosur të bëjë disa lëvizje drastike për të tërhequr banorë të rinj në zonat e tij…

Partitë e qendrës formojnë aleancë për zgjedhjet e shtatorit në Itali

Ish-kryeministri i Italisë, Matteo Renzi dhe ish-ministri Carlo Calenda kanë rënë dakord të formojnë një aleancë centriste, nën dritën e…

Shqipëria U19 mposhtet nga Italia U19

Kombëtarja shqiptare U-19 ka zhvilluar pasditen e së mërkurës miqësoren me Italinë U-19, që u zhvillua në qendrën e Koverçanos…

Itali: Blloku konservator në rrugën për të fituar shumicën në parlament

Një bllok i partive të krahut të djathtë është në rrugën e duhur për të fituar një shumicë të madhe…

Në prag të miqësores me Italinë, trajneri i Shqipërisë U18 thotë se ka pritje të mëdha nga lojtarët

Kombëtarja e Shqipërisë U-18 po stërvitet prej disa ditësh në Koverçano të Italisë, ashtu si edhe Kombëtarja U-19 kuqezi, duke…

Këto janë ndeshjet më interesante të ditës së sotme

Premier Liga, Liga 1 e Francës dhe Bundesliga janë rikthyer nga pushimet, kurse sot aksionit i rikthehet edhe liga holandeze,…

​Ministri Latifi zotohet për ngritje të kapaciteteve njerëzore në shëndetësi

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka pranuar të premten një donacion nga KFOR-i italian në Kosovë për…

MEPJ: Shqipëri-Itali, një hap afër finalizimit të marrëveshjes së pensioneve

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se Shqipëria dhe Italia janë një hap afër finalizimit të marrëveshjes…

Shpërndahet parlamenti, Italia shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella, shpërndau sot Parlamentin italian, duke i hapur rrugën zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare, njoftoi televizioni italian…

Dorëhiqet kryeministri i italisë Mario Draghi

Presidenti italian, Sergio Mattarella ka pranuar dorëheqjen e kryeministrit Mario Draghi. Kryeministri i Italisë, Mario Draghi nuk ka arritur të…