Italia nis përpjekjet e saj të ndihmës për Libinë e shkatërruar nga përmbytjet

Italia të mërkurën nisi përpjekjet e saj të ndihmës për Libinë pasi ky vend i Afrikës së Veriut u godit…

​Itali, prodhimi industrial ka rënë për 0.7% në korrik krahasuar me muajin qershor

Prodhimi industrial në Itali ra për 0.7% në muajin korrik krahasuar me muajin qershor dhe 2.1% krahasuar me korrikun e…

Italia do t’i japë Afrikës 3 miliardë euro për ndryshimet klimatike

Italia do t’i japë Afrikës tre miliardë euro për të zbutur dhe përshtatur ndryshimet klimatike gjatë pesë viteve të ardhshme,…

Buffon pjesë stafit të Spallettit të Italia: Isha ngopur me futbollin

Ish-portieri dhe legjenda e Parmës dhe Juventusit është bërë pjesë e stafit të Luciano Spallettit në Kombëtaren e Italisë, aventurë…

Spalletti ndryshon formacionin e Italisë

Lucino Spalletti ka nisur stërvitjet me Italinë dhe ka testuar disa nga taktikat e tij në të cilat la të…

Italia shkon drejt rritjes së tarifave 7-10% të energjisë elektrike

Italia po shkon drejt rritjes 7-10% të faturave të energjisë elektrike, tha për ANSA të martën shefi i Nomsia Energia,…

Italia ka marrë mbi 11 mijë kërkesa për azil

Në maj, Italia mori 11,045 kërkesa për azil nga njerëz që kërkonin mbrojtje ndërkombëtare nga konflikti, persekutimi dhe abuzimet e…

Mancini arrin marrëveshje me Arabinë Saudite

Roberto Mancini pritet të emërohet si trajner i kombëtares së Arabisë Saudite, duke fituar 30 milionë euro në vit deri…

Flet Mancini, zbulon arsyen e vërtetë të dorëheqjes nga Italia

Roberto Mancini ka thyer heshtjen e tij dhe ka fajësuar presidentin e Federatës së Futbollit në Itali Gabriele Gravina për…

Ky pritet të jetë trajneri i ri i Italisë

Gabriele Gravina, presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, ka nisur punën për të gjetur një trajner të ri pas…