Numri i të vdekurve nga rrëshqitja e dheut në Itali është rritur në 7

Numri i të vdekurve nga rrëshqitja masive e dheut që goditi ishullin jugor të Italisë, Ischia, u rrit në shtatë…

Rrëshqitjet e dheut, shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Ischia

Italia shpall gjendjen e jashtëzakonshme për fatkeqësi natyrore në Ishullin e Ischia. Gjendet çifti me të porsalindurin, 1 humbi jetën,…

13 të zhdukur pas rrëshqitjes së dheut nga shirat në Itali

Trembëdhjetë persona u zhdukën mëngjesin e së shtunës, pas rrëshqitjes së dheut të shkaktuar nga shiu i madh në ishullin…

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve,…

Tajani: Italia në dispozicion të Kosovës dhe Serbisë për gjetjen e zgjidhjes

Zëvendëskryeministri i Italisë, Antonio Tajani ka thënë se vizita e tij në Kosovë përcjell mesazhin që Italia përkrah Kosovën dhe…

Itali: Fushata e vjedhjes së llogarisë në Instagram po vazhdon

Një fushatë vjedhjeje e llogarisë në Instagram po vazhdon në Itali, tha të enjten agjencia kombëtare e sigurisë kibernetike. Një…

​I shënoi dy gola, Grifo: Shqipëria skuadër e madhe

Lojtari që i shënoi dy gola Shqipërisë, Grifo, ka lavdëruar kombëtaren shqiptare duke theksuar pas ndeshjes se kuqezinjtë janë një…

S’mjafton angazhimi, kualiteti i Italisë gjunjëzon Shqipërinë

Ka përfunduar me fitoren e Italisë ndaj Shqipërisë miqësorja ndërmjet këtyre dy kombëtareve e zhvilluara të stadiumin “Air Albania” në…

​Sfidë e zjarrtë mes Shqipërisë e Italisë, Broja largohet i lënduar

Është ndezur jashtëzakonisht shumë sfida ndërmjet Shqipërisë dhe Italisë në “Air Albania”. Kuqezinjt po e kërkojë me ngul golin e…

Shqipëria kërkon ta rikthejë rezultatin ndaj Italisë, nis pjesa e dytë

Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Italisë në “Air Albania” në Tiranë. Italia është në…