Itali: Numri rekord i të infektuarve me koronavirus – 126.888

Një numër rekord i rasteve me koronavirus 126.888 është regjistruar në Itali në 24 orët e fundit, njoftoi sot Ministria…

Cunami që vrau 250 mijë njerëz

Më 26 dhjetor 2004 tërmeti në Sumatra me madhësi 9,1 ballë të shkallës Rihter krijoi një cunami që shkaktoi rreth…

​Arlind Ajeti nënshkruan më skuadrën e njohur italiane

Qendërmbrojtësi shqiptar Arlind Ajeti e ka kompletuar transferimin e tij te skuadra italiane Padova. Ajeti ishte lojtar i lire pasi…

Kualifikimet drejt “Katar 2022”, derbi mes Anglisë e Shqipërisë dhe Italisë e Zvicrës

Kualifikimet drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022” do të vazhdojnë edhe sot me disa ndeshje interesante, ndër to edhe dy derbit…

Itali-Belgjikë, ndeshja për vendin e tretë në Ligën e Kombeve, formacionet zyrtare

Italia dhe Belgjika do të ballafaqohen në stadiumin “Allian Arena” në Italia për të diskutuar vendin e tretë në kuadër…

Këto ishin fjalët e Mancinit drejtuar lojtarëve para finales ndaj Anglisë

Italia është shpallur kampione e Evropës në futboll pasi në finalen e këtij kompeticioni e ka mposhtur Anglinë pas ekzekutimit…

​Italia mposht Anglinë dhe shpallet kampion i Evropës

Italia është kampioni i ri i Evropës në futboll pasi në finale e ka mposhtur Anglinë pas ekzekutimit të penalltive.…

Edhe finalja shkon në vazhdime, Angli – Itali, 1-1 pas 90 minutave

Nuk ka fitues pas 90 minutave lojë në “Wembley” në finalen e madhe të Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë…

Angli – Itali, kalon një orë lojë, Mancini bën dy ndryshime

Tashmë ka kaluar një orë lojë në Wembley aty ku po zhvillohet finalja e Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë…

25 minuta lojë në “Wembley” ndërmjet Anglisë dhe Italisë

Kanë kaluar tashmë 25 minuta lojë në ndeshjen ndërmjet Anglisë dhe Italisë, finalja e Kampionatit Evropian Euro 2020. Anglia është…
error: