Agon Avdija: Takimet e përditshme po na konfirmojnë me shumë entuziazëm se 17 tetori do të jetë dita e fitores në Istog

Kandidati për kryetar të Istogut, Agron Avdijaj bashkë me kandidatin për Kuvend Komunal, Fadil Mahaj kanë takuar qytetarët dhe bizneset…

Skuadra kosovare kërcënon me largim nga garat pasi pretendon se po dëmtohet nga gjyqtarët.

Klubi i futbollit Istogu ka kërcënuar me bojkotim të kampionatit me arsyetimin se atyre po iu bëhet padrejtësi e madhe…

Dukagjini fiton ndeshjen e parë ndaj Istogut në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

Dy skuadrat nga Liga e parë e Kosovës Istogu dhe Dukagjini janë ballafaquar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës…

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Istogu – Dukagjini

Istogu dhe Dukagjini janë duke u ballafaquar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Pas 45 minutave të…

Kupa e Kosovës, Dukagjini në epërsi ndaj Istogut

Dukagjini ka kaluar në epërsi ndaj Istogut pas 28 minutave lojë, raporton KosovaPress. Merlaku ishte realizatori i goli në një…

Këto janë skuadrat gjysmë-finaliste të Kupës së Kosovës

Dje dhe sot janë zhvilluar ndeshjet në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, ku kishim disa rezultate tejet interesante.…

​11 vjet nga tërmeti në Istog

Para 11 vjetësh në Kosovë ndodhi një tërmet prej 5.2 shkallësh që për epiqendër pati jugperëndimin e Istogut. Më 10 mars…

Manaj: Fryma dhe filozofia politike e LDK-së rrënjët i ka në Istog

Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Shkëmb Manaj, thotë se Istogu i dha vulë fitores…

Koqinaj: Shteti duhet t’iu paraprijë fatkeqësive me vlerësime dhe masa

Situata e krijuar si shkak i vërshimeve, po konsiderohet vështirë e riparueshme. Pavarësisht se dëmet ende nuk janë vlerësuar, ato…
error: