Pas rezultateve të zgjedhjeve, Kilaj tërhiqet nga politika

Pasi humbi garën për të parin e Malishevës, kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Isni Kilaj do të tërhiqet nga…

Krasniqi: Me Isni Kilajn merr fund keqqeverisja në Malishevë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Malishevë, ku kryetari i këtij subjekti, Memli Krasniqi tha se…

Kilaj fton në shesh kundërkandidatin Kastrati: Nuk na ka hije si ish-luftëtar të ikim nga debati

Kandidati për kryetar të Malishevës, Isni Kilaj nga Partia Demokratike e Kosovës, ka ftuar kundërkandidatin e tij nga Nisma, Ekrem…

​PDK dhe LDK nënshkruajnë marrëveshje koalicioni në Malishevë

Partia Demokratike e Kosovës në Malishevë ka nënshkruar sot marrëveshje për koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Këtë e ka…

Krasniqi: Isni Kilaj ka zgjidhje për problemet e Malishevës

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Malishevë, ku u shpreh i lumtur që Partia Demokratike e Kosovës…

Sondazhi i Alternativës paralajmëron: Gara do të jetë e nxehtë në Malishevë

Sondazhi i radhës realizuar nga Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike “Alternativa”, një observator tashmë i pranuar për sa…