Drejtuesit e KOK-ut takuan përfaqësueset e organizatës ndërkombëtare Play International

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Ismet Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm, Besim Aliti, kanë pritur sot në takim…

Krasniqi shpreson në një tjetër medalje: Egzoni një mundës i shkëlqyer

Komiteti Olimpik i Kosovës po shpreson edhe në një tjetër medalje në Tokio. Pas dy të artave në xhudo, shpresat…

​Krasniqi takohet me sekretaren e ANOC

Sekretarja e përgjithshme e Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC) Gunilla Lindberg ka zhvilluar sot një takim me presidentin e…

​Osmani pas fitores së Distrias: Vajzat në Kosovë e kanë kuptuar që nuk ka pengesë që nuk tejkalohet

Presidentja Vjosa Osmani pas fitores së Kosovës në Lojërat Olimpike në Japoni ka thënë se vajzat e Kosovës e kanë…

Kreu i KOK-ut optimist: Sportistët tanë do të fitojnë disa medalje në Tokio 2020

Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi ka deklaruar se nëse Ekipi Olimpik i Kosovës do të ketë vetëm…

Prezantohet ekipi olimpik i Kosovës për Lojërat Olimpike Tokio 2020

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka bërë publike sot listën e sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike…

Takohen kryetari i Komitetit Olimpik Ismet Krasniqi dhe ai i Odës së Afarizmit të Kosovës Skënder Krasniqi, shprehen të gatshëm për bashkëpunim të ndërsjellë

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, ka pritur sot në takim kryetarin e Odës së Afarizmit të Kosovës…

​Krasniqi pret në takim drejtuesit e Federatës së Çiklizmit

Presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, ka pritur sot drejtuesit e Federatës së Çiklizmit të Kosovës (FÇK), në krye me kryetarin…

Krasniqi e nderon me dhuratë speciale presidentin e Komitetit Olimpik të Evropës, Spyros Capralos.

Presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, i ka ndarë një dhuratë të veçantë me “Vrapuesen Ilire”, presidentit të sapozgjedhur të Komitetit…

Krasniqi përkujton Vokrrin: Do të mbetet gjithmonë inspirim i gjeneratave të reja

Në trevjetorin e ndarjes nga jeta, presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës Ismet Krasniqi ka përkujtuar legjendën e futbollit të…