Një muaj paraburgim për të pandehurin H.S, dyshohet se iu bashkua ISIS-it

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, për caktimin e masës…

Ngritet aktakuzë për gruan që mori pjesë në grup terrorist

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka ngritur aktakuzë në Departamentin Special të Gjykatës Themelore të Prishtinës, kundër të…

​Ngritet aktakuzë ndaj kosovarit që iu bashkua ISIS-it

Prokuroria Speciale e Kosovës Është ngritur aktakuzë ndaj kosovarit që iu bashkua ISIS-it. K.D siç bënë të ditur Prokuroria Speciale…

Kapele e buzëkuq, nusja e ISIS ndryshon pamjen dhe i lutet Britanisë: Më lejoni të kthehem

E njohur si “Nusja e ISIS-it”, Shamima Begum u shfaq me një pamje krejt ndryshe në intervistën e saj të…

Sulm terrorist nga fanatiku i ISIS-it në Zelandë të Re, vritet nga policia

Një sulm në një dyqan të Zelandës së Re të premten është cilësuar nga kryeministrja e këtij shteti si sulm…

Udhëheqësi i ISIS: Talibanët janë armiqtë tanë, ne do t’i sulmojmë

Një udhëheqës i ISIS-K i ka dhënë një intervistë reporteres amerikane të CNN, Clarissa Ward, disa ditë para sulmit pranë…

Kundërpërgjigjet SHBA, sulmi me dron i merr jetën organizatorit të ISIS

Shtetet e Bashkuara kanë nisur një sulm me dron kundër një organizatori të Shtetit Islamik në Afganistanin lindor. Ngjarja vjen…

ISIS merr përgjegjësinë për bombardimet në Kabul

Grupi i Shtetit Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin në aeroportin e Kabulit, ku deri më tani raportohet për 60…

ISIS-i, kërcënimi më i ri në Kabul

Evakuimet nga Afganistani të shtetasve të huaj dhe bashkëpunëtorëve afganë kanë ngecur pas paralajmërimeve për sulme nga struktura të lidhura…

Foto ekskluzive: Emanuela Daci në emër të ISIS pengon gratë shqiptare të kthehen

Kjo grua që shihni në këtë foto është Emanuela Daci, imazhi të cilës publikohet sot për herë të parë nga…