​Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK

Gjykimi ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt do të vazhdojë sot në ora 09:30 në Dhomat e Specializuara në Hagë…

Hetuesja e ZPS-së thotë se nuk është përfshirë në veprimin e arrestimit të ish-krerëve të OVL-UÇK

Dëshmitarja e Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), Zdenka Pumper e cila po dëgjohet në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës…

Ish-krerët e OVL-UÇK-së po shpresojnë që gjykimi ndaj tyre të përfundojë brenda këtij viti

Ish-krerët e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së po shpresojnë që gjykimi ndaj tyre në Hagë të përfundojë brenda…