Krasniqi në BIK: Urojmë besimtarët dhe miqtë tanë që po mbahen në Hagë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës , Memli Krasniqi, ka uruar të gjithë qytetarët për Festën e Kurban Bajramit. Krasniqi…

Mbrojtja e Krasniqit thotë se dëshmitari është konfuz në deklaratat e tij

Mbrojta e ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, Venkateswari Alagendra, ka thënë se dëshmitari i prokurorisë është konfuz…

Hoxha për “Marshin për drejtësi”: Na kishte marrë malli t’i shohim krejt bashkë

Ideatorja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha, ka thënë se marshi i djeshëm në mbështetje të ish-drejtuesve të UÇK-së,…

Qytetarët në përkrahje të ish-drejtuesve të UÇK-së: Do të dalin të pafajshëm

Qytetarët të cilët janë mbledhur në Hagë për të treguar përkrahjen e tyre ndaj ish-krerëve të UÇK-së, kërkojnë gjykim të…

​Ish-krerët e UÇK-së deklarohen të pafajshëm

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë deklaruar të pafajshëm për të gjitha akuzat që ngarkohen nga Zyra e Prokurorit…