Nagavci i reagon Mustafës: Mirë që edhe deklarativisht i hoqët vijat e kuqe për PDK-në

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë për KosovaPress se tashmë kjo parti i ka hequr vijat e kuqe për…

Mustafa tregon pse u hoqën vijat e kuqe ndaj PDK-së

Ndonëse nuk është biseduar për një qeveri gjithëpërfshirëse, Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe…

​Osmani e konsideron artificiale përplasjen Thaçi-Mustafa për Asociacionin

Deklaratat e fundit nga presidenti i vendit Hashim Thaçi, dhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa, rreth Asociacionit të Komunave me…

Mustafa flet për takimin e Grenellit, marrëveshjet në Uashington dhe Asociacionin në Bruksel

Emisari Special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell bashkë me 13 zyrtarë të tjerë amerikanë do të…

Mustafa përkujton, Ahmet Krasniqi

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), Isa Mustafa përkujton kolonelin Ahmet Krasniqi, në 22 vjetorin e vrasjes së tij. …

Hoxhaj ia kthen Mustafës: Në Facebook je ndryshe nga ai që të njohim në politikë

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i ka reaguar kreut të LDK-së, Isa Mustafa, i cili e akuzoi për gënjeshtër rreth…

Isa Mustafa: Pse ka nevojë Enver Hoxhaj të gënjejë nga foltorja e Kuvendit?!

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka reaguar ndaj Enver Hoxhajt, pas deklarimeve të këtij të fundit rreth asociacionit të komunave…

Isa Mustafa: Marrëveshja e Uashingtonit është në dobi jo vetëm të Kosovës

Kreu i LDK-së Isa Mustafa thotë se marrëveshja e firmosur në Uashington është në dobi të gjithë rajonit pasi lidhet…

Mustafa: Kryeministrin e udhëzon Kushtetuta, jo liderët e tri partive

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar ndaj deklarimeve të ministrit të Drejtësisë Selim Selimi se kryeministri Avdullah Hoti do…

Haxhiu i reagon Mustafës: “Zajednica” është edhe synim edhe kërkesë e Serbisë

Lëvizja Vetëvendosje dhe lideri i LDK-së Isa Mustafa kanë vazhduar këtë të shtunë polemikat rreth Asociacionit mtë Komunave Serbe. Fillimisht…
error: