Biznesmeni irlandez humb jetën tragjikisht

Cyrus Mistry, një biznesmen irlandez me origjinë indiane dhe ish-president i konglomeratit indian Tata Sons, vdiq sot në një aksident…

FIBA Kampionati Evropian/Kosova U18 pëson humbje nga Irlanda

Në kuadër të FIBA Kampionatit Evropian të basketbollit, Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje minimale nga Irlanda, ndeshje kjo e…

​Kurti mirënjohës ndaj Finlandës dhe Irlandës për mbështetjen që po i japin Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot është takuar me ministren e Finlandës për Çështje Evropiane, Tytti Tuppurainen dhe ministrin  e…

​Kurti priti në takim ministrat Tuppurainen dhe Byrne

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim delegacionet nga shtetet e Finlandës dhe Irlandës, të kryesuara nga ministrja…

Irlanda e Veriut e gjen golin në “Fadil Vokrri”

Irlanda e Veriut ka arritur ta ngushtojë epërsinë e Kosovës në ndeshjen e sotme që po zhvillohet në stadiumin “Fadil…

Ministri irlandez për Çështje Evropiane viziton Kosovën më 4 korrik

Kryeministri Albin Kurti priti sot në takim ambasadorin jo-rezident të Irlandës për Kosovë në Budapest, Ronan Gargan me të cilin biseduan…

Bislimi takoi ambasadorin Gargan, diskutojnë forcimin e marrëdhënieve Kosovë-Irlandë

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori jo-rezident i Irlandës për Kosovë Ronan Gargan, kanë biseduar sot gjatë një takimi mbi rritjen…

Irlanda heq masat kufizuese kundër Covid-19

Kryeministri irlandez Micheal Martin deklaroi sot se ka ardhur koha për të qenë përsëri vetvetja, pasi njoftoi heqjen e pothuajse…

Kushdo që udhëton në Irlandë duhet të bëjë një test shtesë PCR

Irlanda do t’u kërkojë të gjithë udhëtarëve të bëjnë një test shtesë PCR për koronavirusin pas mbërritjes, pavarësisht nëse janë…

Irlanda zgjat kufizimet antiCOVID-19

​Irlanda do të mbetet nën masa kufizuese për të paktën edhe 40 ditë të tjera, njoftoi kryeministri i Republikës, Micheal…