Irani ekzekuton katër persona për “bashkëpunim inteligjent” me Izraelin

Katër iranianë të akuzuar për bashkëpunim të inteligjencës me Izraelin u ekzekutuan të dielën, më pak se një javë pasi…

Protestuesit në Iran kanë bërë thirrje për një grevë tre-ditore këtë javë

Demonstruesit në Iran sot bënë thirrje për një grevë tre-ditore këtë javë në një përpjekje për të mbajtur presionin mbi…

Pjesa e parë: Amerika në epërsi kundër Iranit, pa gola mes Uellsit e Anglisë

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Grupit B të Kampionatit Botëror…

Pulisic kalon Amerikën në epërsi kundër Iranit – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Al Thumama”, ku Amerika ka gjetur golin e para në ndeshjen kundër Iranit. Kombëtarja…

Amerika synon vetëm fitoren kundër Iranit, ja formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 20:00 stadiumi “Al Thumama” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Kombëtares së…

CNN: Familjet e futbollistëve iranianë kërcënohen me burg nëse nuk këndojnë himnin kombëtar

Familjarët e ekipit iranian të futbollit në Kupën e Botës kërcënohen me burgim dhe tortura nëse lojtarët nuk këndojnë himnin…

Humbja nga Irani, Bale: Do të jetë i vështirë kualifikimi tutje

Gareth Bale e ka pranuar se Uellsi është në prag të eliminimit të Kupës së Botës pasi pësoi humbje sot…

Uellsi e pëson nga Irani, ja notat e lojtarëve – foto

Kombëtarja e Iranit e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Në kuadër të xhiros së dytë…

​Botërori, ndeshjet e dyta nisin me sfidën Uells-Iran

Ndeshjet e dyta të fazës së grupeve të Kupës së Botës fillojnë sot (e premte) dhe përballja e parë është…

Irani thotë se 40 të huaj janë arrestuar mes protestave

Irani njoftoi sot se 40 të huaj ishin arrestuar për rolin e tyre në protestat e vazhdueshme për vdekjen e…