Haskuka në Korishë, premton investime

Kryetari aktual, njëherit edhe kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka premton se edhe projektet dhe investimet në…

Jakupi merr mbështetjen e banorëve të Novosellës dhe Kranidellit

Fshati Novosellë dhe Kranidelli të Kamenicës po e mbështesin programin qeverisës të kandidatit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Faton…

Osmani në takim me ministrin e Jashtëm të Japonisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani po qëndron në Tokyo. Osmani këtë të premte u prit në takim nga Ministri i…

Valheryi paralajmëron 30 miliardë euro investime në rajon

Komisioneri evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Oliver Valheryi, ka kërkuar bashkëpunim më të madh të vendeve të Ballkanit…

Nisin përgatitjet për investimet në ndërtimin e impiantit për zvogëlimin e NOX-it në TC Kosova B

Korporata Energjetike e Kosovës, në vazhdën e investimeve në fushën ambientale pritet të nis një prej projekteve të rëndësishme, atë…

Kullat e Jasharajve në gjendje të rëndë edhe pas 23 vjetësh

Edhe këtë vit, në shënimin e 23 vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, “dora” e shtetit po mungon…

​Investimet në infrastrukturë, shtylla e rimëkëmbjes ekonomike të Kinës

Investimet në infrastrukturë të Kinës do të çojnë në rimëkëmbjen e ekonomisë së saj nga epidemia COVID-19, ndërsa mbështetja e politikës…

Ben Meir: Kosova të adresojë të metat e saj

Profesori amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben Meir, në një shkrim të tij thotë se Kosova…

Grenell: Taksa duhet të hiqet në mënyrë që investimet të funksionojnë

Emisari special i presidentit të SHBA-së, Richard Grenell, ka përsëritur kërkesën e tij për heqjen e taksës 100 për qind…