​Peci: Kosova të tregojë gatishmëri të plotë për dialog, Serbisë i përshtatet zvarritja

Nesër, pritet të takohen në Berlin kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me ftesë të…

Kurti për Independent: Ballkani në rrezik, Kosova me urgjencë t’i bashkohet NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë për The Independent se Perëndimi duhet të dallojë synimin e Rusisë për të…

Kryeministri: Çmimi i rrymës është minimal për xhepin e qytetarit

Kryeministri i Kosovës  Albin Kurti tha shtrenjtimi i rrymës në Kosovë te xhepi i qytetarit është minimal. Sipas tij kuleta…

Osmani për situatën në Ukrainë: Ajo që po ndodh është abuzim flagrant i pushtetit nga ana e Rusisë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në një intervistë për radion britanike Times Radio ka thënë se Kosova është thellësisht e…

​Kryesisë së Kuvendit i kërkohet që në mbledhjen e radhës të shfuqizojë benefitet e deputetëve

Pas raportimeve për shpenzimet e deputetëve për derivate, Kryesisë së Kuvendit po i kërkohet që në mbledhjen e radhës të…

Krasniqi: Kurti të fokusohet tek qeverisja dhe jo tek zgjedhjet, qeverinë në hije e formojmë në shkurt

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, thotë se Qeveria Kurti në vitin e parë në pushtet ka treguar…

Mësoni se si t’i tregoni shefit që keni marrë një tjetër ofertë për punë

Mbase keni marrë një ofertë të re pune nga një punëdhënës tjetër. Gjatë kësaj kohe jeni duke u lëvizur sa…

​Dialogu me qëllimin primar për krijimin e Asociacionit të Komunave Serbe vetëm sa i përkeqëson gjërat

Lajmi i mirë për të ashtuquajturin dialog të detyruar nga BE-ja është se ai nuk ka arritur asgjë të rëndësishme.…

5 mënyra për ta rikthyer besimin në punë

Besimi është ai që e mban të bashkuar kompaninë dhe e bën një kulturë të suksesshme brenda saj. Prandaj, edhe…

​Fjalët më të fuqishme që duhet t’i përdorni në intervista të punës

Disa aspekte të mënyrës formale të intervistës mund t’ju bëjnë të ndiheni jo rehat, por me disa këshilla të thjeshta,…