Kosova nuk aplikoi për anëtarësim në Interpol, Vulin i jep meritat Vuçiqit

Ashtu siç pati deklaruar ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla në një intervistë për KosovaPress, Kosova nuk aplikoi as…

Policia e Kosovës e gatshme të jetë anëtare e INTERPOL-it, por vendimin për aplikim e ka Qeveria

Policia e Kosovës është e gatshme të jetë anëtarë e INTERPOL-it dhe i plotëson të gjitha kriteret e nevojshme,  por…

​Sallahu: Policia e Kosovës e gatshme të jetë anëtare e INTERPOL-it

Policia e Kosovës është e gatshme të jetë anëtarë e INTERPOL-it dhe i plotëson  të gjitha kriteret e nevojshme por…

Sveçla: Nuk aplikojmë në Interpol këtë vit, po punojmë që vitin tjetër anëtarësimi të jetë i sigurt

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla bën të ditur se Kosova nuk do të aplikojë në Interpol gjatë këtij…

36 vjeçari me kërkim ndërkombëtar ekstradohet nga Italia në Shqipëri

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale  “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, ekstradohet…

Kërkohej nga Interpoli, arrestohet shtetasi i Kosovës në Morinë

Skënder Murtezi, 45 vjeç, banues në Koshare të Ferizajt, është arrestuar nga Policia e Shqëipërisë në pikë kalimin kufitar Morinë.…

Presidentja e Estonisë: Mbështesim dialogun dhe anëtarësimin e Kosovës në Interpol e UNESCO

Presidentja e Estonisë, Kersti Kaljulaid, ka thënë se vendi që ajo udhëheq mbështet dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit, si dhe…

Mosanëtarësimi i Kosovës në Interpol, hendikep në luftimin e terrorizmit

Në marrëveshjen e Uashingtonit, Kosova është zotuar se do ta shpallë Hezbollahun organizatë terroriste dhe t’i përmbushë në tërësi masat…

Kërkohej nga Interpoli në Itali, arrestohet në Tiranë

Shtetasi 31 vjeçar, Erjol Ceka, i cili kërkohej nga drejtësia italiane si i dënuar për një sërë veprash penale, është…

Kosova mos të aplikojë për INTERPOL sivjet, gjasat për dështim janë të mëdha

Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca po konsideron se për Kosovën nuk është koha e përshtatshme për të aplikuar…