Caktohen gjyqtarët për ndeshjet Sassuolo-Milan dhe Inter-Sampdoria

Do të jetë Daniele Doveri gjyqtari që do të drejtojë ndeshjen Sassuolo-Milan, një sfidë kjo që mund t’i japë kuqezinjve…

Publikohet video e “përplasjes” mes Allegrit dhe zyrtarit të Interit

Javën e kaluar Interi dhe Juventusit u ballafaquan në stadiumin “Olimpico” në finalen e Kupës së Italisë të cilën “Neroazzurrët”…

Serie-A ndryshon planin, ja kur i zhvillojnë ndeshjet Interi dhe Milani

Titulli i kampionit për edicionin garues 2021/22 në kampionatin italian do të vendoset në xhiron e fundit, ndeshjet e së…

Interi nis kontaktet me Luis Suarezin

Interi ka kontaktuar me agjentin e Luis Suarez për një transferim të mundshëm se lojtar i lirë në verë. Sulmuesi…

​Cagliari-Inter, formacionet zyrtare

Interi duhet të kërkojë vetëm tre pikë të plota ndaj Cagliarit në mënyrë që të jetë në luftë për titullin…

​Milan-Atalanta dhe Cagliari-Inter, formacionet e mundshme

Liderët e Serie-A, Milani mund të sigurojnë Scudetton me një fitore ndaj Atalantas sot nëse ndjekësi i tyre Interi nuk…

Milan-Inter, sot ditë e rëndësishme sa i përket titullit kampion

Lufta për titull në Serie-A vazhdon të mbetet e zjarrtë kur kanë mbetur vetëm edhe sy xhiro deri në mbyllje…

​Fjalë falenderimi mes Handanovic dhe Valerit, video që po ngjall dyshime nga finalja e Kupës së Italisë

Interi fitoi të mërkurën Kupën e Italisë pasi në finale e mposhti rivalin e përbetuar Juventusin me rezultat 4-2 pas…

Allegri: Thjeshtë e përgëzoj Interin, ja pse ndodhi incidenti jashtë vijave të fushës

Trajneri i Juventusit, Maximiliano Allegri, ka zbuluar se dikush nga pankina e Interit e ka goditur për të ndezur sherrin…

Interi e lë duarthatë Juventusin, rrëmben edhe Kupën e Italisë

Interi është fitues i Kupës së Italisë për këtë edicion garues pasi në finale e ka mposhtur Juventusin pas vazhdimeve…