Gashi: Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut do të çojë deri në fund mandatin

Kryetari i Partisë Alternativa, Afrim Gashi beson se Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, e cila pritet të votohet…

Agjencia e Kosovës për Akreditim binjakëzohet me atë të Austrisë

Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) dhe Agjencia e Akreditimit të Austrisë kanë lansuar projektin e binjakëzimit. Projekt ky që…

Kryeministri Kurti në Samitin e Sllovenisë kërkon liberalizimin e vizave

Me të arritur në Samitin në Bërdo, afër Kranjit të Sllovenisë, ku po marrin pjesë liderët e Bashkimit Evropian dhe…

Biden bisedon me Von der Leyen, shpreh mbështetjen për integrimin e Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden ka shprehur mbështetjen e fortë për integrimin e vendeve të…

​Shefi i Misionit të UNHCR-it: Sfidë mbetet integrimi i refugjatëve dhe kthimi i të zhvendosurve

Shefi i Misionit të UNHCR-ti në Kosovës, Eroll Arduç ka zhvilluar takim me anëtarët e  Komisionit për të Drejtat e…

​Rama sot në Bruksel

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot do të zhvillojë disa takime në Bruksel. Kryeministri i shoqëruar edhe nga ministrja e…
error: