IKSHPK: Situata me COVID-19 mund të përkeqësohet

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka vlerësuar se situata me pandeminë në vendet në rajon dhe më gjerë…

​Afër 25 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Rastet me COVID-19 në Kosovë kanë shënuar një rritje enorme. Si pasojë janë rritur edhe rastet e vdekjeve. Të dhënat…

​Pesë të vdekur dhe 1.765 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 9.581 testime, 1.765…

Instituti i Shëndetësisë: Vaksinat anti-COVID kanë sigurinë, cilësinë dhe efikasitetin

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës duke bërë thirrje për vaksinim, ka theksuar se me vaksinim do ta kalojmë…

Instituti i Shëndetësisë: Personat e moshuar mos të ekspozohen në rrezet e diellit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës po vazhdon të jap rekomandime mbrojtëse për shëndetin e personave të moshuar gjatë…

​19 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2.672 testime, 19 qytetarë…

Asnjë i vdekur nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.353 testime, 8…

Ajri i ndotur në Prishtinë

Qytetarët në Prishtinë po vazhdojnë të përballen me ndotje të ajrit. Njëjtë ishte edhe mëngjesin e së enjtes. Sipas matjeve…

IKSHPK: Sot është numri më i madhi i rasteve me Covid në këtë vit, ka tendencë rritje

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka janë raportuar 467 raste pozitive, që paraqet numrin më të madh të…

1 mijë e 553 të vdekur nga COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se që nga 13 marsi i 2020-ës 65 mijë e…
error: