Parashikimi i motit për pesë ditë

Pas temperaturave të larta që mbretëruan, situata meteorologjike vjen drejtë stabilizimit me parametra që i përgjigjen gjatësive dhe gjerësive të…

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.…

Parashikimi i motit

Vendi ynë tashmë është nën ndikimin e masave të ajrit relativisht të freskëta. Dita e sotme mbetet nën ndikimin e…

​Moti, freskët dhe me shi

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit relativisht të freskëta. Pas rrezeve të diellit të cilat parashihen kryesisht…

Javë me mot të ndryshueshëm

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se gjatë kësaj jave do të mbajë mot i ndryshueshëm. Përpos ditës së hënë ku…

Freskohet moti, vende-vende priten reshje shiu

Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të ketë ndryshim të motit. Parashihet të ketë rënie të ndjeshme të temperaturave maksimale…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se prej ditës së sotme (e martë) përpos vlerave të larta termike parashikohet që vende–vende…

Parashikimi i motit për pesë ditë

Masat e ngrohta të ajrit të cilat ishin prezentë ditëve të fundit, do të vazhdojnë pothuajse me të njëjta vlera…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se të shtunën do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me rritje të lehta të…

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët. Ndërsa të shtunën parashihet të ketë…