PDK paralajmëron: Buxheti i shtetit do të atakohet në Kushtetuese

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku ka deklaruar se shumica parlamentare dhe qeveria po rrezikon funksionimin e shumë…

Stano: Presim themelimin e Asociacionit dhe kthimin e serbëve në institucione

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë pas marrëveshjes së arritur mbrëmë mes…

​Një javë nga vendimi i serbëve për largim nga institucionet, Sadiku: Disa shërbime janë pezulluar

Zëvendëskryesuesi i Asamblesë Komunale në veri të Mitrovicës, Skënder Sadiku thotë se qytetarët në këtë zonë janë në panik për…